جفری اپستین کیست؟

جفری اپستین کیست؟

جفری اپستین ( Jeffrey Epstein ) یک سرمایه‌دار مقیم نیویورک بود که با افراد فوق‌العاده ثروتمند و قدرتمند جهان روابط برجسته‌ای داشت. جفری اپستین که متهم به آزار جنسی بسیاری از دختران زیر سن قانونی شده بود، سرانجام در سال 2008 در فلوریدا به دلیل درخواست از یک نوجوان برای فحشا دستگیر و متهم شد و به یک مجرم جنسی ثبت شده تبدیل شد. وی از 18 ماه حبس خود، 13 ماه را سپری کرد. در ژوئیه 2019، اپستین دوباره دستگیر شد. این بار به اتهامات فدرال قاچاق جنسی خردسالان. او در حالی که منتظر محاکمه بود، در 10 آگوست 2019 در سلول زندانش مرده پیدا شد. پزشک به این نتیجه رسید که مرگ او بر اثر خودکشی بوده است. اما تحقیقات جداگانه‌ای که توسط خانواده اپستین انجام شده نشان می‌دهد که او احتمالاً به قتل رسیده است.

.

مستند Jeffrey Epstein: Filthy Rich درباره جفری اپستین

.

حرفه مالی جفری اپستین

قبل از اینکه جفری اپستین شغل معلمی خود را در مدرسه دالتون ترک کند، توانست ارتباط مهمی با یکی از والدین شاگردش برقرار کند. گرینبرگ که تحت تأثیر دقت اپستین در اعداد قرار گرفته بود، در سال 1976 به او یک شغل دستیار در شرکت Bear Stearns را داد و از آنجا، اپستین به سرعت از پله ها ترقی بالا رفت و در نهایت به برخی از ثروتمندترین مشتریان شرکت مشاوره داد.

در سال 1981، اپستین شرکت Bear Stearns را ترک کرد و شرکت مشاوره مالی خود به نام Intercontinental Assets Group Inc را تأسیس کرد که در آن به مشتریان کمک می کرد تا پول اختلاس شده را بازیابی کنند و همچنین به مشتریانی که اختلاسگر بودند کمک می کرد. در همان زمان بود که او شروع به گفتن این موضوع به دوستان و همکارانش کرد که به عنوان یک مامور اطلاعاتی کار می کند. ادعایی که هرگز تأیید نشد. با این حال، ارتباط او با بازرگانان قدرتمندی که با انواع دولت‌ها سروکار داشتند، و همچنین سفرهای گسترده‌اش به خارج از کشور در اواسط دهه 1980، همگی به این احتمال اشاره می‌کردند که ادعای او می‌تواند درست باشد.

در سال 1987، جفری اپستین شروع به مشاوره برای یک آژانس مجموعه به نام “شرکت مالی تاور” کرد، که در نهایت به یک طرح پانزی نیم میلیارد دلاری تبدیل شد. گفته می‌شد اپستین یکی از مغز متفکر این طرح بود. اما او در نهایت بدون آسیب از شرکت فرار کرد و چند سال قبل از فروپاشی شرکت در سال 1993، آن را ترک کرد.

در سال 1988، جفری اپستین یک شرکت مدیریت مالی که ظاهراً فقط به میلیاردرها خدمت می داد، راه اندازی کرد. در این زمان بود که او مشاور مالی میلیاردر لزلی وکسنر، که مدیر عامل ال برندز و ویکتوریا سیکرت بود، شد. از اواسط دهه 1990، او شرکت خود را به جزایر ویرجین ایالات متحده منتقل کرد تا از پرداخت مالیات اجتناب کند.

در اوایل دهه 2000، اپستین پورتفولیوی خود را به تامین مالی شرکت های رسانه ای، توسعه تامین مالی اوراق بهادار و سرمایه گذاری در صندوق های تامینی و استارت آپ ها گسترش داد. او همچنین سازمان غیرانتفاعی خود، بنیاد جفری اپستین ششم را ایجاد کرد تا میلیون‌ها دلار به مؤسساتی مانند دانشگاه هاروارد کمک کند. تا به امروز، هیچ کس منابع مختلف ثروت استثنایی او را کشف نکرده است.

.

.

ارزش خالص دارایی و دوستان مشهور

جفری اپستین با ثروت خالص او که میلیاردها دلار اعلام می‌شود. فوربس این موضوع را رد می‌کند. او یک زندگی اعیانی را سپری کرد. او با نخبگان جهان که شامل روسای جمهور سابق بیل کلینتون و دونالد ترامپ، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، بازیگر کوین اسپیسی، وکیل آلن درشوویتز بودند، ارتباط دارد. شاهزاده اندرو یکی از این افراد بود که سالها بعد، یک زن جوان (که توسط اپستین خریداری شده بود) به رسانه ها گفت که از سال 1999 در دوران نوجوانی مجبور شد چندین بار با شاهزاده رابطه جنسی داشته باشد. اندرو، که در سال 2019 از وظایف سلطنتی کناره‌گیری کرد، در سال 2022 با متهم خود تسویه حساب کرد.

گزارش شده است که اپستین دختران زیر سن قانونی و زنان جوان را در اختیار دوستان قدرتمند خود قرار داده بود و سیستم های نظارتی گسترده ای را در سراسر املاک خود در نیویورک، پالم بیچ و جزایر ویرجین ایالات متحده نصب کرده بود تا فعالیت های جنسی آنها را به عنوان ابزاری برای باج خواهی ثبت کند.

.

.

جزیره

با راه اندازی عملیات تجاری خود در جزایر ویرجین ایالات متحده، اپستین در سال 1998 جزیره ای به مساحت 72 هکتار به نام لیتل سنت جیمز را به قیمت 8 میلیون دلار در سال 1998 خریداری کرد. گفته می شود که او در اینجا فعالیت های قاچاق جنسی خود را انجام می داد و بیشتر در آنجا فعالیت می کرد. برخی از کوچکترین دخترانی که به این جزیره قاچاق شده بودند، 12 ساله بودند.

..

.

مزرعه پرورش کودک

اپستین که به اصلاح نژادی و فراانسانی معتقد بود، مزرعه ای را در نزدیکی استانلی، نیومکزیکو خریداری کرد، جایی که قصد داشت با تلقیح حداقل 20 زن، نژاد بشر را با DNA خود بکارد. بنابراین در مقاله ای در اوت 2019 در نیویورک تایمز این گزارش منتشر شد.

دیگر ایده های غیر متعارف جفری اپستین شامل تمایل او به یخ زدن سر و آلت تناسلی اش بود، با این باور که فناوری ژنتیک می تواند روزی آنها را به زندگی بازگرداند.

..

..

محکومیت و دستگیری جفری اپستین

در سال 2005، والدین یک دختر 14 ساله به مقامات پالم بیچ فلوریدا گفتند که جفری اپستین از دخترشان سوء استفاده جنسی کرده است. اگرچه تحقیقات در نهایت ده‌ها زن جوان و خردسال را کشف کرد که گفته می‌شود توسط اپشتین مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند. او در نهایت تنها به دو اتهام متهم شد. درخواست از یک خردسال برای فحشا و خرید خردسالان برای فحشا.

اپستین با انجام یک “توافق” با مقامات فلوریدا موافقت کرد که به اتهامات جنایت فحشا اعتراف کند. در سال 2008، او 13 ماه از محکومیت 18 ماهه خود را در زندان با آزادی کاری سخاوتمندانه گذراند و به سه ده تن از قربانیان خود غرامت پرداخت و نام خود را در فهرست های مجرمان جنسی ثبت کرد.

بعداً مشخص شد که الکساندر آکوستا، دادستان ناحیه جنوبی فلوریدا در آن زمان، احساس می‌کرد که چاره‌ای جز پیشنهاد معامله ملایم به اپستین را ندارد، زیرا به گفته آکوستا، به او گفته شده بود که این سرمایه‌دار مخفیانه برای دولت کار می‌کند.

با این حال، کار جفری اپستین تمام نشد. شانس او در جولای 2019 به پایان رسید، زمانی که مقامات فلوریدا او را به ظن قاچاق جنسی خردسالان دستگیر کردند. او با اعتراف به بی گناهی، از وثیقه محروم شد و به مرکز اصلاح و تربیت متروپولیتن در شهر نیویورک فرستاده شد تا منتظر محاکمه باشد.

.

.

مرگ جفری اپستین و تحقیقات

در 23 ژوئیه 2019، اپستین با جراحات گردن در سلولش کشف شد و تحت مراقبت قرار گرفت. کمتر از سه هفته بعد، جسد اپستین در سلول زندانش در مرکز اصلاح و تربیت متروپولیتن منهتن در صبح روز 10 اوت 2019 کشف شد.

شرایط مربوط به مرگ او مسلماً مشکوک بود. طبق گزارش‌ها، نگهبانان در حین انجام وظیفه به خواب رفته بودند و نتوانستند در زمان‌های تعیین شده وضعیت اپستین را بررسی کنند. دوربین‌های نظارت بر سلول زندان او نیز کار نمی‌کردند.

پزشکی قانونی شهر نیویورک به این نتیجه رسید که جفری اپستین بر اثر حلق آویز کردن خودکشی کرده است. نتایج کالبد شکافی نشان داد که استخوان های مختلف گردن شکسته شده است و در میان آنها استخوان هیوئید شکسته شده است که بیشتر در موارد خفه کردن ایجاد می شود.

خانواده اپستین که از شرایطی که منجر به نتیجه گیری پزشکی قانونی شد ناراضی بودند، پاتولوژیست خود را استخدام کردند. او معتقد بود شواهد نشان می دهد احتمال بیشتری وجود دارد که او به قتل رسیده باشد. با این حال، طبق گزارش ژوئن 2023، دفتر بازرس کل وزارت دادگستری هیچ مدرکی دال بر مرگ مشکوک اپستین پیدا نکرد. اگرچه به این نتیجه رسید که دلیل کارکنان زندان شامل بی‌توجهی به پروتکل‌های ایمنی بود که اپستین را تحت نظر قرار نداده بودند. همچنین تحقیقات اف بی آی دلیلی بر مرگ مشکوک جفری اپستین بدست نیاورد.

.

.

رابطه با گیلین مکسول

اگرچه جفری اپستین هرگز ازدواج نکرد، اما رابطه ای طولانی با گیلین مکسول ( ghislaine maxwell )، یک فرد اجتماعی بریتانیایی داشت. در 2 ژوئیه 2020، اف بی آی گیلین مکسول را در برادفورد، نیوهمپشایر دستگیر کرد. او به شش فقره اتهام از جمله حمل و نقل یک خردسال به قصد مشارکت در فعالیت جنسی مجرمانه و شهادت دروغ متهم شد. آدری استراوس، وکیل موقت ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، گفت: «گیلین مکسول دختران خردسال را فریب می داد، آنها را وادار می کرد که به او اعتماد کنند. سپس آنها را به دامی که او و اپستین برای آنها گذاشته بودند، انداخت. او اقرار به بی گناهی کرد و در اواخر همان ماه از وثیقه محروم شد.

در دسامبر 2021، هیئت منصفه به اتفاق آرا گیلین مکسول را در پنج مورد از شش مورد مجرم تشخیص داد. او در حال حاضر در تالاهاسی فلوریدا در حال گذراندن محکومیت 20 ساله است و به پرداخت 750 هزار دلار جریمه محکوم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید