جفری دامر قاتل سریالی

جفری دامر قاتل سریالی

جفری دامر قاتل سریالی آمریکایی بود که بین سال‌های 1978 تا 1991 جان 17 مرد و پسر را گرفت. در طول بیش از 13 سال، دامر در کافه‌ها، مراکز خرید و ایستگاه‌های اتوبوس همجنس‌گرایان را جستجو می‌کرد که اکثراً مردان سیاه پوست بودند. او آنها را با وعده پول یا رابطه جنسی به خانه اش می‌کشاند و قبل از خفه کردن آنها به آنها الکل حاوی داروی خواب آور داد. سپس قبل از اینکه اجساد را تکه تکه کند و آنها را از بین ببرد، درگیر اعمال جنسی می شد و اغلب اعضای بدن را به عنوان یادگاری نگه می داشت. او مکرراً از قربانیان خود در مراحل مختلف قتل عکس می‌گرفت، بنابراین می‌توانست هر عمل را پس از آن به یاد بیاورد و آن تجربه را دوباره زنده کند. دامر در سال 1991 دستگیر و به 16 حبس ابد محکوم شد. او در سال 1994 توسط هم زندانی خود کریستوفر اسکارور کشته شد.

.

مصاحبه جفری دامر با نانسی گلس

.

دوران کودکی و خانواده

جفری دامر در 21 می 1960 در میلواکی در خانواده لیونل و جویس دامر به دنیا آمد. او تا سن 4 سالگی کودکی پرانرژی و شاد توصیف می شد، اما بهبودی دردناکِ پس از عمل جراحی برای اصلاح فتق باعث تغییر در این پسر شد. او که به طرز محسوسی مطیع شده بود، به دنبال تولد برادر کوچکترش و جابجایی های مکرر خانواده به طور فزاینده ای منزوی شد. در آن زمان که دامر در سن مدرسه رفتن بود، خانواده به اوهایو نقل مکان کرده بودند. دامر از دوران جوانی به استخوان های حیوانات علاقه مند شد و چگونگی تمیز و نگهداری آنها را یاد گرفت. او در کودکی حشرات بزرگ و جمجمه‌های حیوانات کوچک را جمع‌آوری می‌کرد و در ظرفی از فرمالدئید نگهداری می‌کرد.

در اوایل نوجوانی، او درگیر مشکلات بود و تقریباً هیچ دوستی نداشت. دامر ادعا می کند که جذب او به نکروفیلیا (رابطه جنسی با جسد) و قتل در حدود 14 سالگی شروع شده است، اما به نظر می رسد که شکست ازدواج والدینش و طلاق سخت آنها چند سال بعد ممکن است کاتالیزوری برای تبدیل این افکار، به عمل باشد. به گفته مسترز، مشاجرات متعدد والدینش و تنش مداوم در خانه باعث شد دامر در مورد استحکام خانواده و زندگی خود تردید کند.

دامر همچنین در سن 14 سالگی شروع به نوشیدن الکل کرد و در زمان اولین قتل او در 18 سالگی، مصرف الکل او از کنترل خارج شده بود. او پس از گذراندن یک ترم، دانشگاه ایالتی اوهایو را رها کرد و پدرش که اخیراً دوباره ازدواج کرده بود اصرار داشت که او به ارتش بپیوندد. دامر در اواخر دسامبر 1978 در ارتش نام نویسی کرد و مدت کوتاهی پس از آن به آلمان اعزام شد.

مشکل الکل او همچنان ادامه داشت و در اوایل سال 1981، ارتش او را اخراج کرد. اگرچه مقامات آلمانی بعداً در مورد ارتباط احتمالی بین داهمر و قتل‌هایی که در آن زمان در این منطقه رخ داده بود تحقیق کردند، اما گمان نمی‌رود که او در حین خدمت در نیروهای مسلح قربانی گرفته باشد.

پس از اخراج، دامر به خانه خود در اوهایو بازگشت. دستگیری در اواخر همان سال به دلیل رفتار نابهنجار باعث شد تا پدرش، دامر را بفرستد تا با مادربزرگش کاترین دامر در ویسکانسین زندگی کند، اما مشکل الکل او همچنان ادامه داشت و تابستان بعد به دلیل عورت نمایی در ملع عام (نمایاندن عمدی اندام جنسی) دستگیر شد. او بار دیگر در سال 1986 هنگامی که دو پسر او را به خودارضایی در مقابل چشمانشان متهم کردند، دستگیر شد و یک سال حبس مشروط دریافت کرد.

.

.

چهار قربانی اول

دامر قاتل سریالی بین سال‌های 1978 تا 1991، 17 مرد را به قتل رساند. همچنین او مراقب بود که قربانیانی را در حاشیه‌های جامعه که اغلب مجرمان دوره‌گرد یا مرزی بودند انتخاب کند که ناپدید شدن آنها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد تا احتمال دستگیری خود را کاهش دهد. جفری آنها را با وعده پول یا رابطه جنسی به خانه خود می‌کشاند، سپس آنها را خفه می‌کرد. او با بدن آنها دست به اعمال جنسی می زد و اعضای بدن و عکس ها را به عنوان یادگاری نگه می داشت. معروف ترین نام های مستعار او آدمخوار میلواکی و هیولای میلواکی بودند که نشان دهنده جنایات فجیع او است.

اولین قتل دامر درست پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ریور، در ژوئن 1978 اتفاق افتاد، زمانی که او یک هیچهایکر 18 ساله به نام استیون هیکس را سوار کرد و به خانه والدینش برد. دامر تلاش کرد تا مرد جوان را مست کند و وقتی هیکس سعی کرد برود، دامر نمی‌خواست که او برود. او با ضربه زدن به سر و خفه کردن او با هالتر او را کشت. دامر جسد هیکس را تکه تکه کرد، اعضای بدن را در کیسه های پلاستیکی بسته بندی کرد و پشت خانه والدینش دفن کرد. او بعداً بقایای آن را نبش قبر کرد، استخوان‌ها را با پتک خرد کرد و آنها را در دره‌ای پر درخت پراکنده کرد.

تا سپتامبر 1987 بود که دامر دومین قربانی خود، استیون توومی را شکار کرد. آنها وارد اتاق هتل شدند و مشروب نوشیدند و دامر صبح روز بعد از خواب بیدار شد و توومی را مرده دید، بدون اینکه خاطره ای از فعالیت های شب گذشته به یاد داشته باشد. او بعداً به پلیس گفت که قصد داشته به توومی دارو بخوراند نه اینکه او را بکشد، و او «باور نمی‌کرد که این اتفاق افتاده باشد». دامر یک چمدان بزرگ خرید تا جسد توومی را به زیرزمین مادربزرگش منتقل کند، جایی که او قبل از دور انداختن جسد، جسد را تکه تکه کرد و خودارضایی کرد. او سر توومی را که در پتو پیچیده شده بود، هفته‌ها پس از قتل نگه داشت.

دامر بعداً گفت که پس از قتل تومی، نیاز او به قتل به شدت بالا رفت و او حتی سعی نکرد بعد از آن جلوی نیازش را بگیرد. او دو قربانی دیگر را قبل از اینکه مادربزرگش در سال 1988 او را مجبور به نقل مکان کند، در خانه مادربزرگش کشت. مادربزرگش از جنایات او اطلاعی نداشت اما از مشروب خوردن او، تمایل او به آوردن مردان جوان به خانه اش و همچنین و بوی بدی که گهگاه از زیرزمین می آمد خسته شده بود.

.

.

اتهامات و مجازات تجاوز جنسی

در سپتامبر 1989، حدود یک سال پس از نقل مکان به آپارتمان جدیدش، دامر یک پسر 13 ساله لائوسی را به خانه اش کشاند و ادعا کرد که می خواهد از او عکس های برهنه بگیرد. این منجر به اتهامات استثمار جنسی و تجاوز جنسی درجه دوم برای دامر شد. او به گناه خود اعتراف کرد و ادعا کرد که پسر بسیار بزرگتر به نظر می رسید.

جفری دامر قاتل سریالی در حالی که در انتظار صدور حکم برای پرونده تجاوز جنسی خود بود، دوباره از زیرزمین مادربزرگش استفاده وحشتناکی کرد. در مارس 1989، او آنتونی سیرز، یک مدل مشتاق را فریب داد، چیز خور کرد ، خفه کرد، به او تجاوز کرد، عکس گرفت، قطعه قطعه کرد و از بین برد. به بنابر گزارشات، دامر سیرز را بسیار جذاب میدید و بعداً گفت که نمی‌خواست «او را از دست بدهد» و بنابراین سیرز اولین قربانی شد که دامر اعضای بدنش را برای مدت طولانی حفظ کرد و سر و اندام تناسلی‌اش را مومیایی کرد.

دامر در محاکمه اش به دلیل کودک آزاری در ماه مه 1989، ابراز پشیمانی کرد و در دفاع از خود گفت، روش زندگی او غلط بوده و دستگیری او نقطه عطفی در زندگی او بوده است. وکیل مدافع او استدلال کرد که او نیاز به درمان دارد، نه حبس، و قاضی موافقت کرد و یک سال حبس با “آزادی روزانه” صادر کرد – به داهمر اجازه داد در روز در محل کار خود کار کند و شب به زندان بازگردد. و همچنین پنج سال حبس تعزیری

سال‌ها بعد، لیونل دامر در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان اظهار داشت که نامه‌ای به دادگاهی که حکم را صادر کرده است، نوشته و قبل از آزادی مشروط پسرش، درخواست کمک روانی برای او کرده است. با این حال، قاضی دامر را پس از گذراندن تنها 10 ماه از دوران محکومیتش، آزاد کرد. او پس از آزادی برای مدت کوتاهی با مادربزرگش زندگی کرد. در این مدت به نظر میرسید تا زمانی که به آپارتمان خودش نقل مکان کند، قربانی ای نگرفته باشد.

.

.

13 قربانی بعدی

در طی دو سال آینده، دامر 12 نفر دیگر را به قتل رساند و مجموع قربانیان خود را به 17 نفر رساند. اولین قربانی او در این مدت، تن فروشی به نام “ریموند اسمیت” بود که دامر او را برای رابطه جنسی به آپارتمان خود کشاند و نوشیدنی پر از قرص خواب به او داد. ، و سپس خفه اش کرد. دامر قبل از اینکه او را تکه تکه کند، از بدن او در موقعیت‌های مختلف عکس گرفت. دامر جمجمه قربانی بعدی خود، ادوارد اسمیت را به طور اتفاقی در حین خشک کردن آن در فر از بین برد و باعث انفجار آن شد. به گفته مسترز، او بعداً به پلیس گفت که در مورد قتل اسمیت احساس “پوچی” می‌کند، زیرا نمی‌توانست چیزی را از بدنش نگه دارد.

داهمر همزمان با پیشروی در کشتارهای خود شروع به توسعه روش هایش کرد، آزمایش با وسایل شیمیایی دفع (مثل اسید) و اغلب از گوشت قربانیان خود تغذیه می‌کرد. دامر همچنین اقدام به آزماشات جدید روی مغز کرد. او در حالی که یازدهمین قربانیش هنوز زنده بود، جمجمه ارول لیندزی را سوراخ کرد و به او اسید موریاتیک تزریق کرد. دامر امیدوار بود که لیندزی را در حالت تسلیم دائمی (زامبی) قرار دهد، اما لیندزی در حین عمل از خواب بیدار شد و گفت: «سردرد دارم. ساعت چند است؟
سپس دامر او را خفه کرد. دامر قاتل زنجیره ای

در 27 می 1991، ساندرا اسمیت، همسایه جفری دامر با پلیس تماس گرفت و گزارش داد که یک پسر آسیایی برهنه در خیابان می دود. وقتی پلیس رسید، پسر گیج بود و آنها حرف دامر، مردی سفیدپوست را در مقابل حرف یک جامعه عمدتاً فقیر سیاه پوست پذیرفتند. او به پلیس گفت که پسر معشوقه 19 ساله اوست. در واقع، پسر 14 ساله بود که برادر کوچکترش که نوجوان لائوسی بود توسط دامر، سه سال پیش از آن، مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود.

پلیس دامر و پسر را تا خانه همراهی کرد. واضح است که نمی‌خواستند در یک آشفتگی خانگی همجنس‌گرایانه درگیر شوند. آنها قبل از رفتن فقط نگاهی گذرا به اطراف انداختند. به گفته دامر، یکی از افسران سرش را داخل برد و اتاق خواب را نگاه کرد، اما واقعا خوب نگاه نکرد و بعد به دامر گفت “مراقب باش” و آنجا را ترک کرد. اگر پلیس حتی یک جستجوی ساده را انجام می داد، جسد دوازدهمین قربانی دامر، تونی هیوز را پیدا می کرد. هنگامی که آنها صحنه را ترک کردند، دامر اسید هیدروکلریک را به مغز پسر تزریق کرد و او را کشت.

دامر قبل از اینکه سرانجام دستگیر شود، چهار مرد دیگر را کشت. یکی از آخرین قربانیان او اولیور لیسی 24 ساله بود که دامر قبل از تکه تکه کردن جسد با بدنش رابطه جنسی داشت. او سر و قلب لیسی را در یخچال و اسکلت او را در فریزر نگه داشت.

.

.

دستگیری جفری دامر قاتل سریالی

قتل های دامر در 22 ژوئیه 1991 با دستگیری او پایان یافت. قطعات بدن یافت شده در یخچال دامر و عکس های پولاروید از قربانیان او نشانگر جنایات هولناک او بود.

دو افسر پلیس میلواکی هنگامی که تریسی ادواردز، مرد سیاهپوست 32 ساله ای را که با دستبندهای آویزان از مچ دستش در خیابان ها سرگردان بود، دیدند. تصمیم گرفتند ادعاهای او مبنی بر اینکه یک “آدم عجیب” او را چیز خور و زندانی کرده را بررسی کنند. آنها به آپارتمان دامر رفتند و او با آرامش پذیرفت کلید دستبند را تحویل بدهد.

ادواردز ادعا کرد که چاقویی که دامر او را تهدید کرده بود در اتاق خواب است. زمانی که افسر برای تایید ماجرا وارد خانه شد، متوجه عکس های پولاروید از اجساد تکه تکه شده شدند. افسران دامر را دستکیر کردند و پس از آن او این جمله را زمزمه کرد: “به خاطر کارهایی که انجام دادم، باید بمیرم.”

جستجوهای بعدی، یک سر را در یخچال، سه سر دیگر در فریزر، و فهرستی موارد وحشت‌ناک دیگر، از جمله جمجمه‌های نگهداری شده، ظرف های حاوی اندام تناسلی، و گالری گسترده‌ای از عکس‌های پولاروید وحشتناک قربانیان را نشان داد. جفری دامر بعداً گفت که قصد داشت از جمجمه قربانیان خود یک محراب خصوصی بسازد که با عود و چراغ تزئین شده بود.

.

.

محاکمه و زندانی

جفری دامر قاتل سریالی

محاکمه دامر در ژانویه 1992 آغاز شد. با توجه به اینکه اکثر قربانیانش سیاه پوست بودند، تنش های نژادی قابل توجهی وجود داشت، بنابراین اقدامات احتیاطی شدید امنیتی انجام شد، از جمله یک مانع هشت فوتی از شیشه ضد گلوله که او را از بقیه جدا می کرد. گنجاندن تنها یک سیاهپوست در هیئت منصفه ناآرامی های بیشتری را برانگیخت، اما در نهایت مهار شد و کوتاه مدت بود. لیونل دامر و همسر دومش در طول دادگاه حضور داشتند.

جفری دامر در ابتدا علیرغم اعتراف به قتل در بازجویی پلیس، نسبت به همه اتهامات خود اعلام بی گناه کرد. او سرانجام اعتراف خود را به “گناهکاری دلیل جنون” تغییر داد. سپس دفاعیات او، جزئیات وحشتناک رفتار او را ارائه کرد، که نشان میداد فقط یک فرد دیوانه می تواند چنین اعمال وحشتناکی را انجام دهد.

هیئت منصفه تصمیم گرفت که ادعای دادستان، مبنی بر اینکه دامر کاملاً از شیطانی بودن اعمال خود آگاه بوده است را قبول کند. در 15 فوریه 1992، آنها پس از تقریباً 10 ساعت مشورت او را گناهکار و در همه موارد عاقل تشخیص دادند. او به 15 حبس ابد متوالی محکوم شد.

طبق گزارش ها، جفری دامر به خوبی با زندگی زندانی در مؤسسه اصلاحی کلمبیا در جنوب مرکزی ویسکانسین سازگار شد، اگرچه او در ابتدا جدا از جمعیت عمومی بود. اودر نهایت مقامات را متقاعد کرد که به او اجازه دهند تا با سایر زندانیان ادغام شود. او از کتاب‌ها و عکس‌هایی که پدرش برایش فرستاده بود، دین مسیحیت را پذیرفت و از سوی مؤسسه اصلاحی کلمبیا مجوز تعمید توسط یک کشیش محلی به او اعطا شد.

.

.

مرگ جفری دامر قاتل سریالی

جفری دامر در 28 نوامبر 1994 توسط یک زندانی به نام “کریستوفر اسکارور” کشته شد.

با توجه به برنامه کاری زندان، دامر به کار با دو قاتل دیگر، اسکارور و جسی اندرسون مقرر شد. پس از اینکه آنها برای انجام وظایف خود تنها ماندند، نگهبانان برگشتند و متوجه شدند که اسکارور هر دو مرد را با یک میله فلزی به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار داده است. دامر پس از حدود یک ساعت فوت شد. اندرسون چند روز بعد بر اثر جراحات وارده درگذشت.

یکی از نگهبانان زندان مدعی شد که اندکی پس از قتل، اسکارور که گفته می‌شد مبتلا به اسکیزوفرنی است، گفت: «خدا به من گفت این کار را انجام دهم.» در سال 2015، اسکارور در مورد دلایل خود برای کشتن دامر با نیویورک پست صحبت کرد. اسکارور ادعا کرد که نه تنها از جنایات دامر، بلکه از عادتی که دامر در نشان دادن اعضای بریده شده حیوانات در غذای زندان داشت، ناراحت شده است.

اسکارور گفت که قبل از ضرب و شتم آن دو مرد، در مورد جنایاتش با دامر صحبت کرده. او همچنین مدعی شد که زندانبانان با تنها گذاشتن آنها اجازه داده‌اند که قتل‌ها اتفاق بیفتد. کاترین لیسی، مادر قربانی دامر، الیور لیسی، گفت که مرگ او باعث آرامش نشد بلکه درد اکنون بدتر شده، زیرا او مانند ما رنج نمی برد.

.

.

خانه جفری دامر قاتل سریالی

در سال 1996، پس از مرگ جفری دامر، گروهی از تاجران میلواکی بیش از 400،000 دلار برای خرید اقلامی که او برای جنایات استفاده می کرد، از جمله چاقو، اره، دستبند و یخچال برای نگهداری اعضای بدن جمع آوری کردند. آنها به سرعت آنها را برای دور کردن شهر از وحشت اقدامات دامر و سیرک رسانه ای متعاقب آن در هنگام محاکمه وی نابود کردند.

در آگوست 2012، نزدیک به دو دهه پس از مرگ او، گزارش شد که خانه دوران کودکی دامر در باث، اوهایو – جایی که او اولین قتل خود را در سال 1978 انجام داد و بقایای قربانی خود را دفن کرد برای فروش قرار گرفته است. صاحب آن، نوازنده کریس باتلر، اظهار داشت که این ملک یک خانه عالی خواهد بود، تا زمانی که خریدار بتواند “عامل وحشت را پشت سر بگذارد”. این خانه از بازار حذف شد و گمان می‌رود که تا به امروز همچنان متعلق به باتلر باشد.

.

.

مستند و مصاحبه

وبسایت رامین داک مستند نتفلیکس در مورد جفری دامر قاتل سریالی را با زیرنویس فارسی برای شم آماده کرده و همچنین یکی از مصاحبه های او در تلویزیون را نیز ترجمه کرده و در کانل یوتیوب خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید