ریچارد رامیرز

ریچارد رامیرز

ریچارد رامیرز ( Richard Ramirez ) یک قاتل زنجیره ای آمریکایی معروف به خفاش شب بود که دست کم 14 نفر را به قتل رساند و به تلاش برای قتل پنج نفر دیگر محکوم شد. پس از ابتلا به صرع در کودکی، او به مصرف شدید مواد مخدر روی آورد و به شیطان پرستی علاقه مند شد. این موضوع به امضا او در صحنه های جنایت برای بازرسان تبدیل شد. او مرتکب حداقل 30 جنایت خشونت‌آمیز شد که اغلب شامل تجاوز جنسی و شکنجه می‌شد. این جنایات اکثراً در طول بهار و تابستان 1985اتفاق افتاد. ریچارد رامیرز که در آگوست همان سال دستگیر شد، در پایان محاکمه‌اش در سال 1989 به اعدام محکوم شد. او سال ها در بند اعدامیان زندان سن کوئنتین کالیفرنیا بود. در ژوئن 2013 او بر اثر سرطان در سن 53 سالگی درگذشت.

.

مستند night Stalker در مورد ریچارد رامیرز

.

زندگی ریچارد رامیرز

ریچارد رامیرز

ریچارد رامیرز ( Richard Ramirez ) در 29 فوریه 1960 در ال پاسو، تگزاس به دنیا آمد. او که با نام ریچارد یا ریکی شناخته می شود، پنجمین فرزند مهاجران مکزیکی مرسدس و جولیان رامیرز بود. ریچارد طبق گزارشات در سنین پایین دچار صدمات متعدد سر شد. پس از اینکه در سن 5 سالگی توسط پرت شدن از یک تاب بیهوش شد، شروع به تجربه حملات صرع کرد.

ریچارد رامیرز در دوران نوجوانی به شدت تحت تأثیر پسر عموی بزرگترش میگوئل بود که اخیراً از جنگ در جنگ ویتنام بازگشته بود. این دو با هم ماری جوانا می کشیدند در حالی که میگل به رامیرز در مورد تجربیات شکنجه و مثله کردن چندین زن ویتنامی می گفت و این داستان ها را با شواهد عکاسی تأیید می کرد. ریچارد رامیرز در سن 13 سالگی شاهد کشته شدن همسرش پسر عمویش توسط پسر عمویش بود. میگل رامیرز به دلیل جنون بی گناه شناخته شد و چهار سال بعد آزاد شد.

ریچارد رامیرز ( Richard Ramirez ) که در کلاس نهم مدرسه را ترک کرد، برای اولین بار در سال 1977 به دلیل نگهداری ماری جوانا دستگیر شد. او چندی بعد به کالیفرنیا نقل مکان کرد، اعتیاد به کوکائین پیدا کرد، تا دزدی پیش رفت و به شیطان پرستی علاقه مند شد. ریچارد دو بار در منطقه لس آنجلس به دلیل سرقت خودرو دستگیر شد، در سال 1981 و بار دیگر در سال 1984. رامیرز به طور قابل توجهی شروع به بی توجهی به بهداشت شخصی خود کرد.

.

.

قتل ها

Richard Ramirez
تصویر طراحی شده توسط پلیس برای شناسایی ریچارد رامیرز

دزدی با اولین قتل کشف شده ریچارد رامیرز در 28 ژوئن 1984 به خشونت تبدیل شد. قربانی جنی وینکو 79 ساله بود که در حین دزدی در خانه اش مورد تجاوز جنسی، چاقو زدن قرار گرفت و کشته شد. آنچه در پی آن رخ داد، ولگردی از قتل‌های وحشیانه، تجاوز جنسی، و سرقت‌ها بود که ده‌ها قربانی را در پی داشت.

ریچارد رامیرز ( Richard Ramirez ) بعد از نزدیک به نه ماه ضربه زد. در 17 مارس 1985، او به ماریا هرناندز حمله کرد که موفق به فرار شد، و سپس هم اتاقی او، دیل اوکازاکی، 34 ساله را کشت. او که از این حملات راضی نبود، به تسای لیان یو، 30 ساله نیز در همان شب تیراندازی کرد و او را کشت. یک جنون رسانه ای که باعث شد رامیرز توسط مطبوعات لقب “مهاجم دره” را به خود اختصاص دهد.

تنها 10 روز بعد، در 27 مارس، ریچارد رامیرز، وینسنت زازارا 64 ساله و همسر 44 ساله زازارا، ماکسین، را با استفاده از سبک حمله ای که به الگویی برای او تبدیل شد، به قتل رساند۰ ابتدا شوهر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. همسرش مورد تجاوز وحشیانه قرار گرفت و با ضربات چاقو کشته شد. در این مورد، رامیرز چشمان ماکسین را نیز بیرون آورد.

یک عملیات پلیسی در مقیاس کامل هیچ نتیجه مشخصی به همراه نداشت و ریچارد رامیرز الگوی حمله خود را برای بازنشستگان ویلیام و لیلیان دوی در ماه مه 1985 تکرار کرد. یک خشونت وحشیانه، کامل با مناسک شیطانی. دپارتمان پلیس لس آنجلس با تشکیل یک کارگروه اختصاصی به همراه اف‌بی‌آی برای کمک وارد عمل شد.

فشار بی امان رسانه ها و پلیس، به کمک توضیحات قربانیان بازمانده اش، رامیرز را مجبور کرد منطقه لس آنجلس را در ماه آگوست ترک کند. او در 17 آگوست به شمال به سانفرانسیسکو سفر کرد، جایی که دو قربانی دیگر گرفت. پیتر و باربارا پان، به ترتیب 66 و 64 ساله در 17 آگوست توسط ریچارد رامیرز کشته شدند. الگوی کار غیرقابل انکار او، با نمادهای شیطانی، به این معنی بود که نام “مهاجم دره” دیگر قابل استفاده نیست. مطبوعات به سرعت نام جدیدی را ابداع کردند، «خفاش شب»، زیرا بیشتر حملات او در شب در خانه‌های قربانیانش انجام می‌شد.

.

.

دستگیری ریچارد رامیرز

اقدامات ریچارد رامیرز ( Richard Ramirez ) در آخرین شب وحشت خود در 24 آگوست 1985، در منطقه لس آنجلس به زودی به دستگیری او منجر شد. ابتدا، او در خارج از خانه ، جایی که ناخواسته رد پایی از خود بر جای گذاشت، قبل از اینکه شاهد ماشین و پلاک او را یادداشت کند، مشاهده شد. بعداً، پس از اینکه رامیرز به زن دیگری در خانه اش تجاوز کرد (و نامزدش را به ضرب گلوله شلیک کرد)، قربانی توصیف مفصلی از ضارب خود ارائه کرد که او را مجبور کرده بود به شیطان قسم بخورد.

ماشین رها شده ریچارد رامیرز چند روز بعد پیدا شد، با اثر انگشت کافی و سوابق جنایی او به پلیس اجازه داد تا در نهایت نام واقعی خفاش شب را پیدا کند. پوشش تلویزیونی ملی و رسانه‌های مکتوب شامل عکس زندان او، همراه با مجموعه‌ای از سرنخ‌ها از شاهدان و بازماندگان، منجر به دستگیری رامیرز در 31 آگوست شد، ریچارد رامیرز در حالی که قصد داشت دو خودرو را سرقت کند توسط ساکنان شرق لس‌آنجلس به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

.

.

محاکمه، محکومیت و محکومیت

ریچارد رامیرز

ریچارد رامیرز به دلیل توقف های متعدد دادگاه های خود به دلیل اختلافات بین وکیل مدافع و دادستانی، مدت زیادی در زندان ماند. از آنجایی که گستردگی جغرافیایی جنایات نیز دامنه محاکمه را با مسائل قضایی پیچیده می کرد، برخی از اتهامات علیه ریچارد رامیرز به منظور تسریع در مسیری طولانی به سوی عدالت لغو شد.

روند انتخاب هیئت منصفه سرانجام در 22 ژوئیه 1988 به جلو رفت و خود محاکمه در ژانویه بعد آغاز شد. در طول این مدت، رامیرز پیروان فرقه‌ای از طرفداران خود را به خود جلب کرد، که بسیاری از آنها شیطان پرستان بودند. خود رامیرز اغلب برای حضور در دادگاه لباس مشکی می پوشید.

با این حال تاخیر دیگر زمانی رخ داد که یکی از اعضای هیئت منصفه در 14 آگوست 1989 به قتل رسید، اما شایعات مبنی بر اینکه رامیرز مرگ او را سازماندهی کرده بود، بی اساس بود. در 20 سپتامبر 1989، هیئت منصفه سرانجام به اتفاق آرا در مورد 43 اتهام، از جمله 13 فقره قتل، 5 فقره اقدام به قتل، 11 اتهام تجاوز جنسی و 14 اتهام سرقت، حکم مجرمیت را صادر کرد.

دو هفته بعد، همان هیئت منصفه حکم اعدام را در 19 مورد توصیه کرد. رامیرز هنگام خروج از دادگاه گفت: «هی، مسئله بزرگی است، مرگ همیشه همراه با قلمرو است. من شما را در دیزنی لند خواهم دید. قاتل محکوم به طور رسمی در 7 نوامبر 1989 توسط اتاق گاز به اعدام محکوم شد و برای گذراندن باقیمانده روزهای خود به زندان سن کوئنتین در کالیفرنیا فرستاده شد.

.

.

سالهای آخر، همسر و مرگ

Richard Ramirez

زمانی که ریچارد رامیرز در زندان بود، در سال 1996 با یکی از طرفدارانش، دورین لیوی 41 ساله ازدواج کرد. لیوی معتقد بود ریچارد رامیرز بی گناه است و قبل از اینکه در نهایت در سن کوئنتین با هم آشنا شوند، ده ها نامه برای او نوشت. به گزارش لس آنجلس تایمز، لیوی به رامیرز وفادار بود و چهار بار در هفته با او در زندان ملاقات می کرد. با این حال، خانواده او پس از ازدواج با رامیرز، با او قطع رابطه کردند.

بنا بر گزارش ها، لیوی در سال 2009 رابطه خود را با رامیرز قطع کرد، زیرا یک نمونه DNA او را به تجاوز و قتل یک دختر 9 ساله در سانفرانسیسکو در 10 آوریل 1984 مرتبط کرد. هیچ سابقه رسمی طلاق وجود ندارد. این زوج فرزندی نداشتند و معلوم نیست که ریچارد رامیرز در طول زندگی خود فرزندی داشته باشد.

زنی به نام کریستین لی در برنامه گفتگوی جرالدو ریورا ادعا کرد که با رامیرز نامزد کرده است اما هیچ جزئیاتی از رابطه آنها ارائه نکرد.

درخواست تجدید نظر ریچارد رامیرز ( Richard Ramirez ) که مدتها منتظرش بود، سرانجام در سال 2006 به دادگاه عالی ایالتی کالیفرنیا راه یافت، اما رد شد. پس از نزدیک به 24 سال محکومیت به اعدام، رامیرز در 7 ژوئن 2013 در سن 53 سالگی بر اثر عوارض مربوط به لنفوم سلول بی درگذشت. به گفته افسران اصلاحات سن کوئنتین، مرگ رامیرز چند روز پس از انتقال او به بیمارستان عمومی مارین در گرین برای کالیفرنیا رخ داد. او احتمالا به تنهایی مرده است، زیرا دوستان و خانواده اجازه ورود به اتاق امن او را نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید