پسر سم قاتل سریالی

پسر سم قاتل سریالی

دیوید برکوویتز معروف به پسر سم قاتل سریالی آمریکایی است که در سال های 1976-1977 شش نفر را در شهر نیویورک به قتل رساند و شهر را در وحشت فرو برد و یکی از بزرگترین شکارهای انسان در تاریخ نیویورک را به راه انداخت. برکوویتز که با نام “پسر سم” شناخته می شود، در 10 آگوست 1977، 11 روز پس از آخرین قتلش دستگیر شد و با شش حبس متوالی، به 25 سال حبس ابد محکوم شد.

.

.

زندگی

ریچارد دیوید فالکو از مادری یهودی فقیر در 1 ژوئن 1953 در بروکلین، نیویورک متولد شد، هنگامی که چند روزه بود توسط خرده فروشان یهودی-آمریکایی فروشگاه ابزار آلات، ناتان و پرل برکوویتز، به فرزندی پذیرفته شد. گفته می‌شود که او کودکی باهوش بود، اما در نوع خودش، مشکلاتی داشت. او که به مادرش بسیار نزدیک بود، دوران نوجوانی بسیار سختی را پشت سر گذاشت تا با مرگ مادرش کنار بیاید. در سن 18 سالگی، برکوویتز در ارتش ایالات متحده نام نویسی کرد و در کره جنوبی خدمت کرد و در آنجا به عنوان یک تیرانداز ماهر عالی بود.

پس از پایان خدمت سربازی در سال 1974، برکوویتز به نیویورک بازگشت و در آنجا شغلی در خدمات پستی ایالات متحده پیدا کرد و در آپارتمانی در یونکرز مستقر شد. همسایه ها و همکاران او را فردی تنها توصیف کردند که سرش به کار خودش بود.

.

.

قتل های پسر سم

در 29 ژوئیه 1976، برکوویتز ( پسر سم قاتل سریالی ) کشتار خود را با دو دختر نوجوان، جودی والنتی و دونا لوریا، در برانکس آغاز کرد. این دو نفر در ماشین والنتی مقابل خانه لوریا نشسته بودند که برکوویتز به سمت آنها شلیک کرد و لوریا را کشت و والنتی را مجروح کرد.

چند ماه بعد، برکوویتز دوباره دست به کار شد. او با مشاهده یک زوج در یک ماشین پارک شده دیگر، به سمت آنها شلیک کرد و در نتیجه جمجمه مرد آسیب زیادی دید. در نوامبر آن سال، برکوویتز به دو دختر نوجوانی که با هم به خانه می رفتند شلیک کرد و یکی را فلج کرد. پلیس در این زمان هنوز این حوادث تیراندازی را کنار هم قرار نداده بود تا متوجه شود که آنها به هم مرتبط هستند.

اما همه چیز در ژانویه 1977 تغییر کرد، زمانی که برکوویتز به زوج دیگری در یک ماشین پارک شده حمله کرد. برکوویتز با نزدیک شدن به کریستین فروند و نامزدش، دو تیر شلیک کرد و به سر فروند اصابت کرد که بعداً مشخص شد که مرگبار بوده است. از آنجایی که برکوویتز در تمام تیراندازی های خود از همان اسلحه کالیبر 44 استفاده می کرد، پلیس در تعقیب او بود و در ابتدا از او به عنوان “قاتل کالیبر 44” یاد می کرد که بعدها به “پسر سم” تبدیل شد.

در ماه مارس، برکوویتز، ویرجینیا واسکریچیان، دانشجوی کالج را در حالی که از کلاس به خانه می رفت، به قتل رساند. ماه بعد، برکوویتز به یک زوج دیگر به نام های والنتینا سوریانی و الکساندر عیسو را در ماشینشان حمله کرد، اما این بار، نامه ای خطاب به کاپیتان پلیس نیویورک، جوزف بورلی، که برای اولین بار خود را «پسر سام» نامید، در همان نزدیکی باقی گذاشت. برکوویتز در طول دوره قتل‌های خود، نامه‌های متعددی را در نزدیکی اجساد قربانیانش به جا گذاشت و پلیس را به سخره گرفت. در نتیجه، پوشش رسانه ای جنایات او گسترده شد و برکوویتز از کانون توجه لذت می برد. در تمام این مدت، نیویورکی ها در ترس از اینکه قربانی بعدی آنها باشند، زندگی می کردند.

آخرین ضربه برکوویتز در ساعات اولیه 31 ژوئیه 1977 در بروکلین اتفاق افتاد. او به استیسی مسکوویتز و بابی ویولانت شلیک کرد. مسکوویتز چند روز بعد درگذشت و ویولانته از یک چشم نابینا شد و بیشتر بینایی چشم دیگرش را از شدت جراحات از دست داد. خوشبختانه برای پلیس، یکی از شاهدان در صحنه متوجه چیزی شد که به پیشرفت پرونده کمک کرد.

.

.

دستگیری و حبس پسر سم قاتل سریالی

در صحنه تیراندازی مسکوویتز، شاهدی مردی را دید که با خودرویی که بلیط پارکینگ روی آن بود، در حال فرار بود. آن روز فقط تعداد انگشت شماری بلیط صادر شد و یکی از آنها برای برکوویتز بود. در 10 اوت 1977 مقامات او را دستگیر کردند. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، برکوویتز زمانی که او را بازداشت کردند، گفت: “خب، من رو گرفتید”.

.

.

سگ همسایه

در طول بازجویی، برکوویتز توضیح داد که توسط همسایه‌اش سم کار، که از طریق سگش، یک شیطان‌ به نام «هاروی»، پیام‌هایی برای برکوویتز فرستاد، به او دستور کشتن داده است. برکوویتز به دلیل ادعاهای خود تحت ارزیابی های روانی متعددی قرار گرفت اما برای محاکمه “عاقل” اعلام شد. در سال 1978 برکوویتز به شش قتل و همچنین 1500 آتش سوزی که در شهر نیویورک و اطراف آن برپا کرده بود، اعتراف کرد. او برای هر قتل 25 سال حبس دریافت کرد. جلسه صدور حکم برکوویتز دراماتیک بود. او با شنیدن تصمیم قاضی سعی کرد از پنجره اتاق دادگاه طبقه هفتم بیرون بپرد.

برکوویتز بعداً داستان سگ تسخیر شده‌ «پسر سم» را پس گرفت. همانطور که در نامه 20 مارس 1979 به روانپزشکش، دکتر دیوید آبراهامسن، مدعی شد: «همه این یک فریب بود، یک فریب احمقانه». او همچنین اظهاراتی داشت مبنی بر اینکه بخشی از یک فرقه خشونت‌آمیز بوده است که به او در انجام قتل‌ها کمک می‌کرد و اعضای دیگر جان و مایکل کار (پسران سم کار) به او کمک کردند. به برکوویتز مبالغ قابل توجهی برای به اشتراک گذاشتن داستانش پرداخت شد. با این حال، تقریباً همه ایالت‌ها از جمله نیویورک، از آن زمان قانونی را تصویب کرده‌اند با عنوان «قوانین پسر سم» شناخته می‌شود که مجرمان محکوم را از سود مالی از کتاب‌ها، فیلم‌ها یا سایر موارد مرتبط با جنایات خود باز می‌دارد. اگرچه بازخوانی‌های رسانه‌ای متعددی از پرونده پسر سم وجود دارد، اما برکوویتز از هیچ‌یک از آثار سود مالی نمی‌برد.

در سال 1996 پلیس یونکرز پرونده پسر سم قاتل سریالی را برای بررسی برخی از ادعاهای او بازگشایی کرد، اما از آنجایی که هیچ یافته قابل توجهی وجود ندارد، تحقیقات به حالت تعلیق درآمده است، اما بسته نشده است. اگرچه او بارها برای آزادی مشروط درخواست داده (اخیراً در سال 2016 و او برای شانزدهمین بار در سال 2018 واجد شرایط آزادی مشروط خواهد بود)، به طور مداوم از آزادی مشروط محروم شده است. برکوویتز در حال حاضر دوران حبس خود را در مرکز اصلاح و تربیت شاوانگونک در والکیل، نیویورک می گذراند.

.

.

وضعیت سلامتی پسر سم قاتل سریالی

در 12 دسامبر 2017، مقامات زندان فاش کردند که برکوویتز از مرکز اصلاح و تربیت شاوانگونک به بیمارستانی در مجاورت منتقل شده است. اگرچه مقامات جزئیات پزشکی خاصی ارائه نکردند، نیویورک پست و تایمز-یونیون آلبانی گزارش دادند که برکوویتز قرار است تحت عمل جراحی قلب قرار گیرد.

در فوریه 2018، نیویورک پست گزارش داد که برکوویتز قبل از اولین عمل جراحی خود در دسامبر دچار حمله قلبی شده بود. در اواخر ژانویه 2018، او مجبور شد تحت درمان بیشتر قرار گیرد ومجدد به بیمارستان بازگشت.

میتونید مستند جنایی پسر سم رو از اینجا زیر دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید