جوزف دی آنجلو قاتل ایالت طلایی

جوزف دی آنجلو قاتل ایالت طلایی

جوزف دی آنجلو معروف به قاتل ایالت طلایی مسئول یک سری دزدی، تجاوز و قتلی است که در دهه 1970 و 80 در سراسر کالیفرنیا رخ داده است. از سال 1976 تا 1979، بیش از 40 تجاوز در شمال کالیفرنیا به مهاجمی به نام تجاوزگر منطقه شرقی نسبت داده شد. در جنوب کالیفرنیا بین سال‌های 1979 تا 1986، این قاتل زنجیره‌ای که به او لقب “خفاش شب اصلی” داده شد، جان ده نفر را گرفت. در سال 2001 تجزیه و تحلیل دی ان ای نشان داد که این تجاوزها و قتل ها توسط همان عاملی انجام شده است که میشل مک نامارا، نویسنده جنایی، او را “قاتل ایالت طلایی” نامید. سال 2018 جوزف دی آنجلو، افسر پلیس سابق، دستگیر شد و به 13 قتل و سایر جنایات مرتبط با قاتل ایالت طلایی متهم شد. در ژوئن 2020، دی آنجلو به جرم خود اعتراف کرد و در ماه اوت، بدون امکان آزادی مشروط به حبس ابد محکوم شد.

.

مستند جنایی i’ll Be Gone In The Dark درباره جوزف دی آنجلو

.

جرم ها

قاتل ایالت طلایی قبل از اینکه تبدیل به یک متجاوز و قاتل شود، مسئول یک سری دزدی در شهر ویسالیا در شمال کالیفرنیا در سال‌های 1974-1975 بود. جوزف دی آنجلو غنائم کوچکی را از خانه‌هایی که به آن‌ها نفوذ کرده بود برمیداشت و همچنین کشوهای لباس زیر زنان را میگشت. در سال 1975، جوزف دی آنجلو اقدام به ربودن یک دختر نوجوان کرد. پدرش مداخله کرد و کشته شد.

در ژوئن 1976، اولین تجاوز گزارش شده که با قاتل ایالت طلایی مرتبط است در شهرستان ساکرامنتو اتفاق افتاد. این حمله با حملات بیشتری در بخش شرقی شهرستان ساکرامنتو دنبال شد. در این مرحله از زندگی جنایی خود، قاتل ایالت طلایی به عنوان “متجاوز منطقه شرق” شناخته شد. او بین سال‌های 1976 تا 1979 به بیش از 40 زن در شمال کالیفرنیا حمله کرد.

در طول این جنایات، جوزف دی انجلو اغلب ساعت‌ها در خانه‌های قربانیان می‌گذراند، و گاهی اوقات از حمله برای خوردن غذا یا گریه کردن استراحت می‌کرد. او همچنین وسایل شخصی مانند جواهرات یا عکس ها را سرقت می کرد. در ابتدا، او زنان و دختران را هدف قرار داد. دو نفر از قربانیان او فقط 13 ساله بودند، اما در سال 1977 او به زوج ها حمله می کرد. او اغلب وارد خانه می شد، از یک قربانی زن می خواست که شریک مردش را ببندد و ظرف ها را روی پشت مرد بگذارد. متجاوز هشدار می داد که اگر این اشیاء بیفتند زوج را می کشد، سپس به قربانی زن تجاوز میکرد.

با ادامه تجاوزها، ساکنان وحشت زده در منطقه ساکرامنتو به حالت آماده باش درآمدند و قفل های جدیدی خریدند و خود را مسلح کردند. یکی از افسران این پرونده بعداً گفت: “ترس در جامعه مانند چیزی بود که قبلاً ندیده بودم. مردم هر کجا می رفتند می ترسیدند.”

در سال 1977، جوزف دی آنجلو به یک قربانی در استاکتون، خارج از ساکرامنتو تجاوز کرد. او خیلی زود به دنبال قربانیان در شهرستان مودستو، سن خوزه و کنترا کوستا رفت. در سال 1978 او زوجی از شهرستان ساکرامنتو را به ضرب گلوله کشت. پس از سال 1979 تجاوزهای زنجیره ای در شمال کالیفرنیا متوقف شد.

در اواخر سال 1979، قاتل ایالت طلایی مردم جنوب کالیفرنیا را هدف قرار داد. او به تجاوز جنسی به قربانیان زن ادامه داد، سپس آنها و شرکای مردشان را (در صورت وجود) وحشیانه به قتل رساند. ده نفر – چهار زوج دگرجنسگرا و دو زن منفرد – بین سال های 1979 تا 1986 توسط قاتل ایالت طلایی در شهرستان های سانتا باربارا، ونتورا و اورنج کشته شدند.

.

.

تعقیب قاتل ایالت طلایی

حملات قاتل ایالت طلایی با شباهت هایی مانند استفاده از ماسک اسکی توسط متجاوز و بستن دستان قربانیانش مرتبط بود. پلیس بر این باور بود که آنها به دنبال یک مرد جوان سفیدپوست بودند که کفش سایز 9 پوشیده بود، قدش حدود 5 فوت و 9 اینچ بود و آموزش نظامی دیده بود. با این حال، تجزیه و تحلیل دی ان ای برای ردیابی مظنونان، یا حتی برای تأیید اینکه یک مرد مسئول همه این جنایات است، در دسترس نبود.

قتل‌های جوزف دی آنجلو در جنوب کالیفرنیا در حوزه‌های قضایی مختلف اتفاق افتاد، بنابراین ارتباط بین این قتل‌ها زمان بر بود. یک قتل در ابتدا به قاتل گره الماس نسبت داده شد زیرا گره های پیچیده ای که روی جفت مقتول یافت شد. گفته می شود که قاتل کریک مسئول مرگ دو زوج در گلتا در نزدیکی سانتا باربارا بوده است.

شباهت‌های بین قتل‌ها در جنوب کالیفرنیا در نهایت باعث شد تا بازرسان آنها را با هم مرتبط بدانند. آنها مظنون خود را خفاش شب اصلی نامیدند (برای اینکه او را از خفاش شب، یکی دیگر از قاتل های زنجیره ای کالیفرنیا متمایز کنند). و اگرچه بسیاری از دپارتمان‌هایی که درباره قاتل ایالت طلایی تحقیق می‌کردند، پس از انقضای قانون محدودیت تجاوز، شواهد را از بین بردند، اما مقداری دی ان ای به اندازه کافی برای تجزیه و تحلیل در دسترس باقی ماند. در حوالی سال 2011، مک نامارا، نویسنده جنایی، قاتل و متجاوز را که هنوز در قتل عام بود، «قاتل ایالت طلایی» نامید.

در ژوئن 2016، 40 سال پس از اولین حمله شناخته شده توسط قاتل ایالت طلایی، FBI و دفتر دادستان منطقه ساکرامنتو 50000 دلار جایزه برای کمک به تحقیقات در نظر گرفتند.

.

.

مظنون: جوزف دی آنجلو

جوزف دی آنجلو بین سال های 1973 و 1979 به عنوان افسر پلیس در دو منطقه مختلف کالیفرنیا در شمال خدمت کرد. او پس از دستگیری به دلیل دزدی یک چکش و ماده دافع سگ در فروشگاه در سال 1979، نیروی پلیس را ترک کرد.

جوزف جیمز دی آنجلو در 8 نوامبر 1945 در باث، نیویورک به دنیا آمد. او بخشی از دوران کودکی خود را در منطقه ساکرامنتو گذراند، در ویتنام در نیروی دریایی ایالات متحده خدمت کرد و در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ساکرامنتو در رشته عدالت جنایی تحصیل کرد. جوزف دی آنجلو زمانی با زنی به نام بانی نامزد کرده بود، نامی که یکی از قربانیان قاتل ایالت طلایی او را در حال گریه کردن به یاد آورد. او با زن دیگری ازدواج کرد که قبل از طلاق با او صاحب سه دختر شد.

دی آنجلو به مدت 27 سال در یک مرکز توزیع سوپرمارکت به عنوان مکانیک کار کرد. او در سال 2017 بازنشسته شد.

.

.

دستگیری جوزف دی آنجلو

محققان از شواهد دی ان ای که در اختیار داشتند برای ایجاد مشخصات ژنتیکی قاتل ایالت طلایی استفاده کردند. در اواخر سال 2017، آنها این نمایه را در پایگاه داده شجره نامه آپلود کردند. این سایت یک پیوند خانوادگی با جوزف دی آنجلو را آشکار کرد. مقامات اقدام به جمع آوری نمونه دور انداخته شده از جوزف دی آنجلو کردند، که ظاهراً ثابت شد که با دی ان ای جنایات قاتل گلایالت طلایی مطابقت دارد. در 24 آوریل 2018، جوزف دی آنجلو 72 ساله دستگیر شد.

جوزف دی آنجلو به 13 قتل و 13 فقره آدم ربایی به منظور سرقت متهم شد. دی آنجلو نمی‌توانست به هیچ‌گونه تجاوز به عنف متهم شود، زیرا تاریخ محدودیت برای آن جنایات منقضی شده بود.

در مارس 2020 جوزف دی آنجلو پیشنهاد داد در ازای حبس ابد به گناه خود اعتراف کند. دادستان ها ابتدا این معامله را رد کردند زیرا می خواستند به دنبال مجازات اعدام باشند، اما در ژوئن 2020 گزارش های خبری بیان کردند که توافقی حاصل شده است که جوزف دی آنجلو در ازای اعتراف به گناه از مجازات اعدام معاف شود.

در 29 ژوئن 2020، جوزف دی آنجلو به تمام 26 اتهام اعتراف کرد و به حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم شد.

دیدگاهتان را بنویسید