رادنی آلکالا قاتل سریالی

رادنی آلکالا قاتل سریالی

رادنی آلکالا قاتل سریالی آمریکایی بود که ظاهر زیبا و ضریب هوشی بالا به او کمک کرد تا قربانیان را فریب دهد. حضور او در سال 1978 در برنامه تلویزیونی “بازی دوستیابی” منجر به نام مستعار او “قاتل بازی دوستیابی” شد.

رادنی جیمز آلکالا ( Rodney Alcala ) قاتل سریالی در دهه 1970 حداقل 9 زن و دختر را در سراسر ایالات متحده به قتل رساند، اگرچه تعداد واقعی کشته شدگان او می تواند بیش از 100 نفر باشد. او مدتی را به دلیل تجاوز جنسی و سایر جنایات در دهه 1970 در زندان گذراند اما به تجاوز جنسی و تجاوز ادامه داد. وقتی آزاد شد کالبد شکافی برخی از قربانیان آلکالا نشان داد که او زنان را خفه میکرد، سپس منتظر می‌ماند تا قبل از کشتن نهایی به هوش بیایند. آلکالا همچنین گاهی اجساد زنانی را که به قتل رسانده بود در حالتی مرتب می کرد. در سال 2010، عکس های گرفته شده توسط آلکالا چندین دهه قبل برای شناسایی سایر قربانیان در معرض دید عموم قرار گرفت. او از زمان دستگیری اش در ژوئیه 1979 به دلیل ربودن و قتل یک دختر 12 ساله پشت میله های زندان به سر می برد. رادنی آلکالا در کالیفرنیا به اعدام محکوم شد اما به دلایل طبیعی در سال 2021 درگذشت.

.

قسمت هفتم و هشتم فصل سوم مستند very scary people در مورد رادنی آلکالا

.

اوایل زندگی

آلکالا با نام رودریگو ژاک آلکالا-بوکور در سن آنتونیو، تگزاس، در 23 اوت 1943 به دنیا آمد. او در حدود 8 سالگی با خانواده خود به مکزیک نقل مکان کرد و پدرش خانواده را در حالی که آنها در مکزیک بودند ترک کرد. رادنی آلکالا، خواهر و برادر و مادرش بعداً به لس آنجلس نقل مکان کردند.

آلکالا در 17 سالگی به ارتش پیوست. او در سال 1964 پس از تشخیص اختلال شخصیت ضد اجتماعی از بیمارستان مرخص شد.

او در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا تحصیل کرد، سپس به UCLA منتقل شد. او در سال 1968 با مدرک هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد. پس از فرار از کالیفرنیا در آن سال، آلکالا از نام مستعار جان برگر خود برای ثبت نام در دانشگاه نیویورک استفاده کرد و در آنجا کلاسی را با رومن پولانسکی گذراند.

.

.

اولین دستگیری

رادنی آلکالا پس از فرار از صحنه حمله سال 1968 به تالی شاپیرو 8 ساله، به ساحل شرقی سفر کرد. در سال 1971 او در فهرست افراد تحت تعقیب FBI قرار گرفت. برخی از دختران در یک اردوگاه هنری در نیوهمپشایر، مشاور خود را که از نام جان برگر استفاده می‌کرد، از این فهرست شناختند. آنها به رئیس اردوگاه گفتند و آلکالا به زودی دستگیر شد، اگرچه او توانست به اتهام کوچکتر کودک آزاری اعتراف کند و فقط 34 ماه خدمت کرد.

اگرچه رادنی آلکالا یک مجرم جنسی ثبت شده بود، اما موفق شد در سپتامبر 1977 در لس آنجلس تایمز به عنوان حروفچین کار کند.
محکومیت قبلی او برای تجاوز جنسی، پلیس کالیفرنیا را بر آن داشت تا در مارس 1978 با رادنی آلکالا به عنوان مظنون بالقوه قتل‌های خفه‌کننده در تپه، مجموعه دیگری از قتل‌های زنجیره‌ای که در کالیفرنیا در دهه 1970 رخ داد، مصاحبه کند. آلکالا از این جنایات پاک شد و پلیس متوجه نشد که واقعاً با یک قاتل سریالی متفاوت صحبت کرده است.

.

.

قاتل بازی دوستیابی

در سپتامبر 1978، آلکالا به عنوان شرکت کننده شماره 1 در برنامه تلویزیونی “بازی دوستیابی” شرکت کرد. در آن زمان او یک کودک آزاری محکوم بود، اما برنامه, بررسی پیشینه ای را انجام نداد.

رادنی آلکالا به عنوان یک عکاس موفق معرفی شد که وقتی پدرش او را در تاریکخانه در سن 13 سالگی پیدا کرد، شروع به کار کرد و کاملاً رشد کرد. وقتی شریل برادشاو، پارتنر احتمالی‌اش، از او خواست تا توضیح دهد که شبیه چه نوع میوه ای است، او پاسخ داد: “من “موز” هستم و واقعاً خوب به نظر می‌رسم… پوستم را بکن.

استفاده رادنی آلکالا از جذابیت و کنایه باعث شد او با برادشاو قرار بگذارد. با این حال، هنگامی که آنها رو در رو ملاقات کردند، او احساس کرد که آلکالا “واقعاً ترسناک رفتار می کند” و ترجیح داد با او بیرون نرود.

.

.

قربانی های رادنی آلکالا

رادنی آلکالا مردی قد بلند و خوش قیافه بود که اغلب به زنان می گفت یک عکاس مد است و می خواهد برای یک مسابقه عکس بگیرد. هوش و جذابیت او می توانست آنها را متقاعد کند. زنی که قرار ملاقات با آلکالا را به دلیل دستگیری او در سال 1979 از دست داد، بعداً به مردم گفت: “به او اعتماد کردن بسیار آسان بود. او طوری صحبت میکرد که به راحتی شما را متقاعد میکرد”

در دهه 1970، آلکالا کورنلیا کریلی، 23 ساله، و الن هاور، 23 ساله، هر دو ساکن شهر نیویورک را کشت. کریلی در ژوئن 1971 در آپارتمانش مورد تجاوز قرار گرفت و با جوراب های خود خفه شد. هاور در 15 ژوئیه 1977 ناپدید شد و تقویمی را در خانه داشت که نشان می داد او با “جان برگر” قرار ملاقات دارد. بقایای او در سال 1978 در شهرستان وستچستر نیویورک کشف شد. آلکالا در سال 2012 به این قتل ها اعتراف کرد. او به 25 حبس ابد محکوم شد.

آلکالا در جولای 1979 به دلیل ربودن و قتل رابین سامسو 12 ساله از هانتینگتون بیچ کالیفرنیا دستگیر شد. او در سال 1980 به این اتهامات محکوم شد. چهار سال بعد این محکومیت لغو شد زیرا به هیئت منصفه به طور نادرست درباره سابقه جنایی آلکالا گفته شده بود. محاکمه دیگری در سال 1986 منجر به صدور حکم مجرمیت دوم شد، اما در سال 2001 این حکم نیز به دلیل فنی لغو شد. زمانی که آلکالا در بازداشت بود، کتاب «شما، هیئت منصفه» (1994) را نوشت و در آن استدلال کرد که بی گناه است.

قبل از اینکه رادنی آلکالا برای سومین بار به خاطر مرگ سامسو محاکمه شود، پیشرفت در دنیای DNA و دیگر تجزیه و تحلیل صحنه جرم شواهدی را ارائه کرد که او را با جنایات بیشتری مرتبط می‌کرد (او مجبور بود یک نمونه DNA ارائه کند). در محاکمه بعدی او که در سال 2010 برگزار شد، آلکالا دوباره به قتل سامسو متهم شد. بخشی از پرونده علیه او یک جفت گوشواره طلا مرتبط با سامسو بود که در کمد ذخیره سازی سیاتل او پیدا شده بود. آلکالا کلیپ هایی از بازی دوستیابی را پخش کرد که به گفته او ثابت کرد در سال 1978 از گوشواره های طلا استفاده کرده است، اما اینها هیئت منصفه را متقاعد نکرد.

علاوه بر این، او در اواخر دهه 1970 با اتهام تعرض و خفه کردن چهار زن در کالیفرنیا مواجه شد: جیل بارکامب 18 ساله، که در نوامبر 1977 کشته شد، جورجیا ویکستد 27 ساله، 27 ساله، که مورد تجاوز جنسی، ضرب و شتم قرار گرفت و در دسامبر 1978، شارلوت لمب 32 ساله، که در ژوئن 1978 کشته شد و 21 ساله جیل پارنتئو، که در ژوئن 1979 کشته شد، خفه شد. آلکالا تصمیم گرفت که در جریان دادگاه وکالت کند. در فوریه 2010 او در هر پنج قتل مجرم شناخته شد. او در مارس 2010 به اعدام محکوم شد.

در سال 2016 رادنی آلکالا به قتل کریستین روث تورنتون در وایومینگ در سال 1977 متهم شد، اگرچه دادستان ها ترجیح دادند او را برای محاکمه تحویل ندهند. مقامات همچنین معتقدند که او پاملا لمبسون را در منطقه خلیج سانفرانسیسکو در پاییز 1977 کشته است.

برخی از قربانیان آلکالا از حملات او جان سالم به در بردند. در سال 1968، شاهدی آلکالا را در حال حرکت با شاپیرو دید. او که نگران بود، آنها را به یک آپارتمان تعقیب کرد و با پلیس تماس گرفت. افسر پاسخگو شاپیرو را کشف کرد که مورد تجاوز قرار گرفته و با میله فولادی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود اما هنوز زنده بود. در فوریه 1979، مونیک هویت که در آن زمان 15 سال داشت، پس از تجاوز آلکالا به او، موفق به فرار شد.

تعداد دقیق کشته شدگان آلکالا مشخص نیست. برخی از مقامات معتقدند که او حدود 50 نفر را به قتل رسانده است، برخی دیگر فکر می کنند که او ممکن است 130 نفر را کشته باشد.

.

.

دستگیری نهایی رادنی آلکالا

پس از ناپدید شدن سامسو، طرحی از یک مظنون منتشر شد. افسر آزادی مشروط رادنی آلکالا آن را دید و او را شناخت. پلیس آلکالا را که در 24 ژوئیه 1979 دستگیر شد، ردیابی کرد.

پس از دستگیری آلکالا در ژوئیه 1979، پلیس صدها عکس او را در یک قفسه انبار سیاتل پیدا کرد. این تصاویر، که برخی از آنها صریح بودند، ممکن است شامل سایر قربانیان آلکالا نیز باشند.

در سال 2010 پلیس بسیاری از این عکس ها را با مردم به اشتراک گذاشت به این امید که کسانی که در این تصاویر هستند شناسایی شوند. عده ای زنده بودند و جلو آمدند. این عکس ها به شناسایی تورنتون به عنوان یکی از قربانیان آلکالا کمک کردند.
آلکالا در 24 ژوئیه 2021 در کالیفرنیا در حالی که منتظر اعدام بود درگذشت. او 77 سال داشت.

دیدگاهتان را بنویسید